zayıflama yöntemleri, zayıflamak, hızlı zayıflama, zayıflamanın yolları, hızlı kilo verme
Home
 

Hamile kalmak için ilaç var mı?

Hamile kalmak isteyen bayanlar bu isteklerini yerine getirmek için herhangi bir ilaç kullanıp kullanamayacaklarını merak ederler. Gebe kalmayı kolaylaştıracak tek başına yeterli bir ilaç bulunmamaktadır. Hamile kalmak için aşılama ya da tüp bebek tedavisine başvuranlara çeşitli ilaçların kullanımı tavsiye ediliyor. Bu yöntemlerin uygulanması öncesinde kadınların yumurta sayısını ve kalitesini artırmak amaçlı dışarıdan ilaçlar verilmektedir.
hamile-kalmak-icin-ilacHamile kalmak için ilaç
Hamile kalmak için yumurta sayısının ve kalitesinin artmasına yardımcı olacak ilaçlar reçete ile eczanelerden alınabilir. Ancak bu ilaçların kullanımı uzman kontrolünde olmalıdır. Gebe kalmaya yardımcı cilt altına veya kas içine yapılan iğne şeklinde ya da tablet formda pek çok etkili ilaç bulunmaktadır. Bu ilaçların kullanımı dozu ve süresi ise kan, hormon ve ultrason değerlerine göre tavsiye edilmektedir.
Yaşı 35’in altında olan bir çiftin düzenli ilişkiye girmelerine rağmen gebelik oluşmamışsa yüzde 50 ihtimalle kadından yüzde 50 ihtimalle erkekten kaynaklanan bir sorunun varlığı mevcuttur. Bu konu üzerinde yapılan araştırmalarda kadın doğum doktoruna başvuran hastaların doktor tarafından önerilen ilaçları kullanmalarından sonra gebelik elde ettikleri görülmektedir. Sorun erkekte ise erkeğe yönelik kadında ise de kadına yönelik tedaviler uygulanır.

15 Eylül 2013 This post was written by Categories: Hamilelik Tagged with:
No comments yet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>