zayıflama yöntemleri, zayıflamak, hızlı zayıflama, zayıflamanın yolları, hızlı kilo verme
Home
 

Diş macunundaki renklerin anlamı

Günde en az 3 defa dişlerimizi sağlıklı bir diş fırçası ile doğru bir şekilde fırçalamak gerektiğini tavsiye eden ağız ve diş sağlığı hekimleri, dişlere gereken özenin gösterilmemesi durumunda hem ağız hem de dişleri olumsuz etkileyen pek çok faktöre karşı dayanıksız kalacaklarını da belirtmekteler. Birçoğunuz eminim fark etmişsinizdir, diş macunu tüplerinin arka kısmında tam dip bölgelerinde yer alan renkleri ve yine eminim ki şu an bu yazıyı okuyorsanız sizde bu renklerin anlamlarını merak etmişsiniz demektir. Hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alan diş macunlarının arkasında bulunan bu renkler önemli bir şeyi ifade ediyor mu, gelin yazımızın devamından öğrenelim.
Diş macunu altındaki renkler ne anlama gelir?
dis-macununun-altindaki-renklerin-anlamiDiş macununun altındaki renklerin anlamı
Diş macunu tüplerinin arka dip kısımlarında 4 farklı renk yer almaktadır. Bu renkler; kırmızı, yeşil, mavi ve siyahtır. Genellikle diş macunundaki renklerin anlamları şu şekilde ifade edilir: Kırmızı renk doğal ve kimyasal malzeme karışımı olduğu düşünülür.
Mavinin ise doğal ve tıbbi ürün karışımı olduğunu düşünülürken, siyah tamamen kimyasal yeşil ise tamamen doğal ürün olarak yorumlanır. Lakin tüm bunların hiçbir gerçekliliği yoktur.
Diş macunlarındaki renklerin anlamları özel bir şeyi ifade etmez. Sadece fabrikalarda paketleme ve kesme işlemleri esnasında önem taşırlar. Elektronik sensörlerin nerede durup, nerede paketleme yapacaklarını anlamaları için diş macunlarının dibinde bu renkler eklenmiştir. Sadecece teknolojinin bir parçasıdır, karışımlarıyla ilgili bir bilgi vermezler.
Etiketler: diş macunu altındaki renkler, diş macunu altındaki renkler ne anlama gelir, diş macunu altındaki renklerin anlamları, diş macunu tüplerindeki renklerin anlamı, diş macunu tüplerinin altındaki renkler, diş macunundaki renkler ne anlama gelir, diş macunundaki renkler neyi ifade eder, diş macunundaki renklerin anlamı nedir, diş macunundaki renklerin anlamları

16 Kasım 2013, 14:56:17; Kategori: Ağız ve Diş Sağlığı.

BENZER KONULAR

Renklerin insan psikolojisine etkileri nelerdir?
Renklerin insan psikolojisine etkileri nelerdir?

Yeşil gözlüler nasıl makyaj yapmalı?
Yeşil gözlüler nasıl makyaj yapmalı?

Renklerin kişiliğimize etkileri
Renklerin kişiliğimize etkileri

Kızartma yağı kaç kez kullanılır?
Kızartma yağı kaç kez kullanılır?

Pastel makyaj nasıl yapılır?
Pastel makyaj nasıl yapılır?

Get Related Posts Plugin

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayınlanmaz) (zorunlu)

17 Kasım 2013 This post was written by Categories: Ağız ve Diş Sağlığı Tagged with:
No comments yet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>