zayıflama yöntemleri, zayıflamak, hızlı zayıflama, zayıflamanın yolları, hızlı kilo verme
Home
 

Altını ıslatmanın tedavisi

Uzmanlar hem psikolojik hem de biyolojik sebeplerden dolayı ortaya çıktığını söyledikleri alt ıslatma probleminin tedavisi hakkında açıklamalar yaptılar ve bizlerde bu tedavi yöntemlerinin neler olduğunu merak eden aileler için sayfamızda paylaştık. Alt ıslatmanın tedavisi nasıldır, bir çocuk alt ıslatma sorunundan nasıl kurtulur, anne ve babaların üzerilerine düşen görevler nelerdir hepsinin cevabını sizlerle makalemizin devamında paylaştık. Gelin hep birlikte alt ıslatmanın tedavisi nasıl yapılır öğrenelim.
geceleri-alt-islatmanin-tedavisiGece alt ıslatma problemi nasıl çözülür?
Geceleri yatağını ıslatan yaşları 5 ile 18 arasında çocukların bu sorunlarından kurtulmaları için öncelikle sebepler araştırılmalıdır. Yaşı 5 den büyük olan çocuklar neden altını ıslatıyorlarsa, alt ıslatmanın tedavisi de bu nedene yönelik yapılmalı, neden ortadan kalktığı zaman sorunda çözülmüş olacaktır. Eğer psikolojik bir sebepse çocukların psikolojisini bozan sorunların ortadan kalkması yoluna gidilmelidir. Biyolojik nedenler ise buna yönelik tedavi metotları uygulanmalıdır. Çoğu çocuk tuvaleti geldiği halde gece yatağından kalkıp tuvalete gitmeye üşenir ve bu nedenle de altını ıslatmayı tercih eder.

Bunların yanı sıra bir takım rahatsızlıklarda geceleri alt ıslatma nedenleri arasındadır. Şeker ya da yalancı şeker hastalığı, bağırsak parazitleri, kansızlık, kalsiyum, magnezyum ve çinko eksikliği, A, B, D ve E vitaminlerinin eksikliği, geniz eti ve iri bademcikler gibi pek çok şey çocukların gece altlarını ıslatmalarına neden olur. Sorun her ne ise tedavi edildiği zaman alt ıslatma problemi de çözülmüş olacaktır.

23 Ağustos 2013 This post was written by Categories: Anne ve Çocuk Sağlığı Tagged with:
No comments yet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>