zayıflama yöntemleri, zayıflamak, hızlı zayıflama, zayıflamanın yolları, hızlı kilo verme
Home
 

Adet ağrılarına ne iyi gelir?

Adet gören kadınların adet dönemlerinde yaşadıkları kabus dolu sancılar tüm günü mahvedebiliyor. Regl ağrılarını hafifletmek ya da tamamen geçirmek için adet ağrılarına neler iyi gelir sizler için açıkladık. Daha sağlıklı ve sorunsuz, en önemlisi de sancısız bir adet dönemi geçirmek için yapmanız gerekenler aslında çok basit şeyler. Gelin bunların neler olduğuna bir göz atalım ve adet dönemlerinde bu tavsiyelere uymaya çalışalım. Adet (regl) ağrılarına iyi gelen şeyler:
regl-agrilari-nasil-gecerRegl ağrıları nasıl geçer?
Regl ağrılarından kurtulmak için öncelikle bulunduğunuz ortamının sessizliğine, sakinliğine ve huzurlu olmasına dikkat edin. Çünkü stresli bir ortamda yer aldığınız zaman regl ağrılarının şiddeti daha da artacaktır. Stresli işlerden ve ortamlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Regl ağrısı çeken kadınlar kesinlikle alkol, sigara ve gereksiz ilaç tüketiminden uzak kalmalıdırlar. Bir-iki saat uyumak, ılık duş almak, ılık su torbasını kasıkların üzerine koymak, üşünülen ortamlarda bulunmamak, rahatlatıcı masajlar yaptırmak regl ağrılarının şiddetini azaltacaktır.
Adet ağrılarına iyi gelen bir diğer faktörler ise bol su tüketmektir. Ayrıca rahatlatıcı bitki çayları da içilebilir. Özellikle de papatya çayı regl ağrılarına çok iyi gelmesiyle bilinir. Adet döneminde ciltte hassaslaştığı için cildinizi nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Regl ağrılarının geçmesi için meyve tüketimi de arttırın. Ayrıca magnezyum içeren gıdalar vücudunuzun dengesini sağlayacaktır. Aşırı tuzlu yemeklerden uzak durmalı, rahatlatıcı giysiler giymelisiniz.

17 Ekim 2013 This post was written by Categories: Kadın Sağlığı Tagged with:
No comments yet


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>